Şehirlerarası Ev Taşımak Yasak mı?

Şehirlerarası Ev Taşımak Yasak mı?

Günaslan Taşımacılık, nakliyat şirketlerine verilen özel izinle Şehirlerarası ev taşıma işlemlerine devam etmektedir.

Türkiye çapındaki şehirler ve ilçelerde "kritik olmayan" işletmelerin geçici olarak kapatılması emrini vermiş olsa da, şehirlerarası evden eve taşıma yasağı yoktur. Pandemi sürecinde Ulaştırma bakanlığı yetki belgesi bulunan taşıma firmaları tüm Türkiye’de evden eve nakliye faaliyeti gösterebilmektedir.

Nakliye firmaları ile yapılan antlaşma evrakları denetim merkezlerine sunulduğunda pandemi kısıtlamalarından muaf olursunuz.

COVID-19 Sırasında Nasıl Taşınmalıyım?

Evinizi taşıma bazen kaçınılmazdır. Bununla birlikte, taşınma tarihinizde herhangi bir esnekliğiniz varsa, sosyal mesafe önlemleri kaldırılıncaya kadar taşınmayı ertelemenizi öneriyoruz. Esnekliğiniz yoksa yapabileceğiniz bir sonraki en iyi şey, mümkün olan en güvenli şekilde tüm önlemleri alarak evinizi taşımaktır. Evinizi taşımamız için lütfen bizi arayın ve evinizi nasıl taşıyacağınız hakkında bilgi alın.

Taşınmak İstiyorum. Evime Keşif Experi Gelmek Zorunda Mı?

Hayır. Bizler evinizdeki eşyaların resimleri ve videolar üzerinden fiyatlandırma yapabiliyoruz.

Eşyalarınızın görüntülerini WhatsApp, Bip veya Telegram üzerinden paylaşarak bize ulaştırın. Fiyat çıkarıp programlarınızı yapalım.

Günaslan Taşımacılık Hangi Önlemleri Almaktadır?

Günaslan Taşımacılık tarafından alınan önlemlerden bazıları şunlardır:

  1. Çalışanları dikkatlice taramak ve hasta olabilecek herkesi bir süre işten uzak tutmak
  2. Maske ve eldiven takmak
  3. El dezenfektanı ile kamyonlara yükleme yapma
  4. Taşıma işlemi boyunca, nakliye kamyonlarının ve sevkiyat ofislerinin daha sık temizlenmesi gibi artan temizlik yöntemleri
  5. Bu önlemler, COVID-19 ile temas etme riskini azaltmak için tasarlanmıştır. Taşınma tarihinizden önce, nakliye sürecini ilerletmek için neler yapabileceğiniz dâhil olmak üzere, tüm hayati tedbirleri taşınan şirketinizle görüşün.

COVID-19 nedir?

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre "COVID-19 en son keşfedilen coronavirüsün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Salgını Aralık 2019 yılında Çin'in Wuhan kentinde başladı. Önce bu yeni virüs ve hastalık bilinmiyordu"

COVID-19 ilk koronavirüs değil, hem hayvanlar hem de insanlar arasında dolaşabilen mevcut bir koronavirüs grubunda yeni bir tür. Oldukça bulaşıcıdır ve insandan insana burundan veya ağızdan damlacıklar yoluyla yayılır, bu nedenle sosyal mesafe önlemleri çok önemlidir. Ortaya çıktığı tarih itibariyle Dünyada binlerce can kaybından sorumlu tutulmaktadır.

Sosyal mesafe nedir?

”Fiziksel mesafe” olarak da adlandırılan sosyal mesafe, COVID-19'un yayılmasına karşı sahip olduğumuz en iyi savunmalardan biridir. Dünya Sağlık Örgütü Sosyal Mesafeyi şöyle tanımlar:

  1. Birlikte yaşadığınız insanlar dışında diğer insanlardan bir buçuk metre uzak durun.
  2. Gruplar halinde toplanmayın
  3. Kitlesel toplantılardan ve kalabalık alanlardan kaçının

Yakın evinizin dışındakilerle yakın teması sınırlandırmak, COVID-19 damlacıklarıyla temas etme riskini azaltır. Bu önlemler, COVID-19'un birçok taşıyıcısının asemptomatik olması, yani virüsü taşıdığının farkında olmadan virüsü taşıdığı ve potansiyel olarak yaydığı gerçeği unutulmamalıdır.

COVID-19'un yayılmasını önlemek ve topluluklarını korumak için herkesin gerekli adımları atması önemlidir. Hareketinizin tüm adımlarında güvenliği ön planda tutun ve sonunda her şeyin normale döneceğini bilin.

Şehirlerarası Nakliyat
Ara