Ev taşımak için koli (karton kutu) nereden alınır?

Ev taşımak hazırlık yapmaya başladığınızda eksikliğini ilk hissedeceğiniz şey taşınma kolileridir. Diğer bir deyişle karton kutular. Aşağıda önereceğimiz yerlerden koli bulamazsanız Günaslan Taşımacılık sizin için başta koli olmak üzere tüm paketleme malzemeleri sorununuzu çözebilir. Ancak biz sizin bütçenize yük olmaması için, size bedava koli bulabileceğiniz bazı adresler önereceğiz. Gerçekten para ödemek istemiyorsanız, koli isterken biraz aktif olun, işe yaradığını göreceksiniz.

Geri dönüşüm teslim noktalarında ücretsiz taşıma kutuları bulun

Karton kutular için zor kazandığınız parayı harcamayın. Bunun yerine, yerel geri dönüşüm teslim noktalarınızda ücretsiz taşıma kutuları arayın. Yakınınızda yeni taşınan biri varsa sizin için mükemmel bir kutu kaynağıdır.

Elektronik cihazlar ve cihazlar için orijinal kutularını yeniden kullanın

Taşıma kutulardan bahsetmişken, eskilerini yeniden kullanmayı unutmayın. TV'den bilgisayara kadar çoğu elektronik büyük veya küçük cihaz karton kutularda gelir. Hala bu kutulara sahipseniz, taşıma için onları yeniden kullanmanızı öneririz. Bu, yalnızca cihazlarınızın kutuya tam olarak sığmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sizi kutulara para harcamaktan da kurtarır.

Marketler

Süper, Hiper yada Gross market fark etmez tüm marketlere ürünler koli ile gelir ve içindekiler satılır. Karton kutu boşa çıkar. Ufak bir rica ile ihtiyacınız olan karton kutulara ulaşabilirsiniz. Taşınma gününüzden erken şekilde söylerseniz sizin için biriktirebilirler.

Mobilya Mağazaları

Siz de mobilya paketleyeceksiniz, bu nedenle mobilya mağazalarına gelen bazı ürünler paket içerisinde gelecektir. Teşhir ürünleri için de ürünler paketinden çıkarılmak durumunda kalınacaktır. Bunları mobilya mağazasından talep edebilirsiniz.

Beyaz Eşya Satıcıları

Taşıyacağınız Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi esasında burada alınmış ürünler olduğu için bu ürünlerin paketleri tam size göredir. Bu kutuları talep ederek paketlemede kullanabilirsiniz. Ayrıca burada bulunan straforlar elektronik aletlerin paketlenmesinde işe yarar.

Mahalle Bakkalı

Mahalle bakkalınız koli alabilme ihtimalinizin en fazla olduğu yerdir. Önceden haberi vermeniz durumda sizin için koliler hazırlayacaktır. Siz de sağlamlaştırarak bu kolileri kullanabilirsiniz.

Kitapçı ve Kırtasiyeler

Kitap satan yerler de koli bulmak için önemli yerlerdir. Ücretsiz koli toplamanın püf noktası en az bir hafta önceden mağaza çalışanlarına sizin için koli ayırmalarını söylemektir. Bunu birkaç mağazada yaptığınızda size gerekli olan koliyi bulmuşsunuz demektir.

Teknoloji Mağazaları

Teknoloji mağazaları da koli bulmak için önemli rezerv alanları içinde sayılabilir. Biraz ısrar ile kendine koli ayarlayabilirsiniz

Şehirlerarası Nakliyat
Ara