Evden eve nakliyat fiyatlarını neler etkiler?

Evden eve nakliyat fiyatlarını neler etkiler?

Bu sayfamızda nakliye ücretleri ve bu ücretlerin nerelerden kaynaklandığı konusunda doyucu bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Evinizi taşıtmak istediğinizde sizin ödediğiniz paranın nereye gittiğini sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya karar verdik. Evden eve nakliyat fiyatlarını birçok etken etkilemektedir. Kısaca değinmek gerekirse;

Evinizi alacağımız kat ile evinizin gideceği kat yüksekliği önemlidir. Bu durum evden eve taşıma asansörü kullanıp kullanmayacağımıza göre fiyat miktarını etkilemektedir. Aracımızın binanızın önüne kadar yanaşabildiği bir nakliyede binanızda bir taşıma asansörünün olması da size olumlu yönde yansıyacak ve fiyatlarda azalmaya neden olacaktır.

Eşyalarınızın miktarı fiyatı etkileyen en temel etkenlerden biridir. Fazla eşya; fazla emek, fazla yakıt, büyük araç, fazla ambalaj, fazla personel demektir. Tüm bu saydığımız fazlalıklar bize maliyet olarak yansıdığı fiyat haliyle yükselmektedir.

Evinizi taşıdık diyelim. Evinizin kurulumunu biz mi yapacağız? Yoksa siz mi yapacaksınız? Bu durum da fiyatı etkiler. Eğer biz yapacaksak mobilyacı ustalarımızı götürmek de zorundayız. Bu durum ek bir maliyete neden olacaktır.

Ambalaj gerektirmeyen eşyaların taşınması ile (örneğin: tüm eşyalarınız kutulanmış kartonlardan oluşabilir) ambalaj gerektiren eşyaların taşınması arasında fiyat farkı oluşacaktır. Eşyaları ambalajlarken harcanılan zaman çalışacak personel ve ambalaj maliyetleri gibi giderler de fiyatı etkileyecektir.

Nakliyesi yapılacak iki nokta arasındaki mesafe aracın yakacağı yakıtı ve eşyaları taşımak için harcanan zamanı değiştirdiği için fiyat üzerinde etkili olmaktadır.

Nakliye aracı sadece size tahsis edilmiş ise bu özel durum daha yüksek maliyete neden olacaktır. Ancak Günaslan Taşımacılık nakliye fiyatlarını düşürmek amacıyla aynı istikamete giden birkaç eşyayı birleştirerek nakliye maliyetlerini daha ucuz hale getirmeyi başarmıştır.

Ayrıca taşınma zamanı da fiyatı etkileyebilmektedir. Nakliye zamanına az bir vakit kala yapılan taşınma talepleri hem mevcut planları etkileyeceği, eleman sıkıntı doğuracağı, boşta araç bulmayı zorlaştıracağı nedenlerinden dolayı fiyatı artırır. Size tavsiyemiz zamanından en ez 8 hafta önce taşınma planlarını yapmaya başlamanızdır. Hafta hafta neler yapacağınız kontrol listemizde ayrıntılı olarak yazılmıştır.

Yukarıda saydığımız tüm etkenlere rağmen firmamız aynı güzergâhı kullanan bir nakliyat rotasına sahiptir. Bu rota yaklaşık olarak şöyledir: Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep istikametindedir. Bu durum evden eve nakliye fiyatlarının azalmasına katkıda bulunmaktadır.

Eşyaları kimin toplayacağı nakliye fiyatını etkiler. İsteğinize bağlı olmak üzere Günaslan Taşımacılık olarak bayan elemanlı paketleme yardımı veriyoruz. Bu da ek bir maliyet olarak fiyatı artırır.

Şehirlerarası Nakliyat
Ara